Bravo SE: masowe kopiowanie i drukowanie

Firma Primera Technology wprowadziła do swojej oferty dwa nowe urządzenia - Bravo SE Disc Publisher i Bravo SE AutoPrinter. Pierwsze przyda się z pewnością tym osobom i instytucjom, które zamierzają powielić dużą liczbę krążków CD bądź DVD oraz wykonać na każdym odpowiedni nadruk, natomiast drugie to po prostu automatyczna drukarka płyt.

Bravo SE Disc Publisher mierzy 381 x 375 x 178 i waży 4,1 kg. W jego środku zamontowano mechanizm szóstej generacji odpowiadający za transport nośników do nagrywarki DVD+/-R/CD-R (Pioneer DVR-111: zapis DVD+/-R z maksymalna prędkością 16x, DVD-R DL z maksymalną prędkością 8x, CD-R z maksymalną prędkością 40x). Po "wypaleniu" każdy z nich przenoszony jest do wbudowanej drukarki atramentowej, umożliwiającej wykonanie nadruku na krążku w maksymalnej rozdzielczości 4800 dpi. Warto wspomnieć, że podczas jednej sesji możliwe jest nagranie maksymalnie dwudziestu płyt.

Bravo SE: masowe kopiowanie i drukowanie

Bravo SE Disc Publisher

Bravo SE AutoPrinter w odróżnieniu od poprzednika pozbawiony został możliwości nagrywania. Jest to po prostu automatyczna drukarka umożliwiająca wykonanie w jednej serii nadruku na 20 krążkach.

Oba urządzenia z serii Bravo SE mogą pracować pod kontrolą zarówno systemów Microsoftu (Windows XP/2000) jak i Apple (Mac OS X 10.2). Sprzedawane są z oprogramowaniem PTPublisher SureThing CD Label i CharisMac Engineering Discribe oraz komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0. Bravo SE Disc Publisher wyceniony został na 1495 USD, natomiast Bravo SE AutoPrinter można kupić za niecałe 1000 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200