Branża wciąż bogata

W najnowszym zestawieniu najbogatszych obywateli USA po raz jedenasty na prowadzeniu znalazł się Bill Gates. Jego majątek jest szacowany na 48 mld USD. Biorąc pod uwagę wyniki z ubiegłorocznego zestawienia Forbes 400, szef Microsoftu wzbogacił sie o skromne 2 mld USD. Z kolei o 10% do 20 mld USD stopniał majątek Paula Allena (trzecie miejsce)- współzałozyciela koncernu Microsoft i szefa funduszu Vulcan Ventures.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch założycieli amerykańskich gigantów branży IT - Michaell Dell oraz Larry Ellison. Majątek Della szacowany jest na 14,2 mld USD, co dało mu pozycję numer dziewięć. Tuż za nim znajduje się szef Oracle - Larry Ellison z wynikiem 13,7 mld USD. Przed rokiem wyceniono go na 18 mld USD.

W drugiej dziesiątce, na 16. miejscu znalazł się Pierre Omidyar - współzałozyciel eBay. Wartość jego majątku Forbes oszacował na 10,4 mld USD. Z kolei Jeff Bezos - szef Amazon.com - uplasował się na 38. pozycji (4,3 mld USD). Tegoroczni "debiutanci" - założyciele Google - zostali sklasyfikowani na 43 pozycji z majątkiem 4 mld USD każdy.

Zobacz również:

  • Microsoft zacznie ujawniać wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych

Ranking najbogatszych Amerykańow magazynu Forbes.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200