Branża IT w czołówce zatrudniających w najbliższych miesiącach

48% pracodawców w Polsce ma w planach zatrudnianie specjalistów i menedżerów pod koniec I i na początku II kwartału br. Najwięcej osób na te stanowiska chce zatrudniać branża IT i bankowość i finanse.

Według wyników ósmej edycji badania Antal Global Snapshot, plany związane z zatrudnianiem specjalistów i menedżerów w Polsce są bardzo optymistyczne, a dynamika rynku pracy stale rośnie. Największa dynamika zatrudnienia pod koniec I i na początku II kwartału br. deklarowana jest przez pracodawców z branży IT - oprogramowanie (63%), bankowość oraz usługi finansowe (62%), IT - sprzęt (58%). Dalej na liście jest transport (56%), handel detaliczny (53%) i inżynieria (46%). Z kolei najmniejsza dynamika zatrudnienia będzie miała miejsce w sektorze nieruchomości (23%) i chemicznym (24%).

Na dynamikę rynku pracy wskazują nie tylko plany pracodawców związane z zatrudnianiem nowych pracowników, ale także sytuacja, jaką mamy obecnie - 52% ankietownych pracodawców deklaruje, że w chwili obecnej prowadzi projekty rekrutacyjne, a 11% badanych pracodawców zgłasza fakt zwalniania specjalistów i menedżerów.

Zobacz również:

  • Polska spadła w rankingu krajów przygotowanych do pracy zdalnej

"Wyniki kolejnej edycji Antal Global Snapshot pozwalają coraz odważniej mówić o tym, że rynek kandydata jest faktem. Pozytywny trend związany z sukcesywnie rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów i menedżerów utrzymuje się już od pół roku. Obserwacje konsultantów Antal International potwierdzają to, że wyniki drenażu rynku pracy, dużą szansę na znalezienie zatrudnienia mają nie tylko specjaliści o niszowych kompetencjach, ale także osoby o ogólnym wykształceniu i kwalifikacjach" - komentuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International, agencji rekrutującej specjalistów i menedżerów i członek zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Patrząc globalnie, w Europie Zachodniej największy procent pracodawców deklarujących zatrudnianie specjalistów i menedżerów pod koniec I i na początku II kwartału br. to przedsiębiorcy z Luksemburga i Wielkiej Brytanii i Belgii. W Europie Wschodniej najwięcej ofert pracy na te stanowiska pojawi się w najbliższym czasie w Rosji, na Ukrainie i w Czechach, a w Ameryce w Brazylii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Więcej o rynku pracy IT:

Kogo powinien zatrudnić CIO?

Chcą zatrudniać polskich informatyków za granicą

Możliwość rozwoju ważniejsza niż wysokość pensji dla młodych specjalistów IT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200