Branża IT najatrakcyjniejszym potencjalnym pracodawcą dla studentów informatyki

Agencja Universum opublikowała swój coroczny, 13-ty już z rzędu raport „World's Most Attractive Employers”, w którym znalazła się między innymi lista wymieniająca 25 firm, dla których chciałyby w przyszłości pracować osoby studiujące informatykę, zamieszkujące 10 najsilniejszych gospodarczo krajów na świecie.

Foto: Mikael Kristenson/Unsplash

Badaniem objęto ponad 26 tys. osób studiujących informatykę, a ich odpowiedzi wskazują dobitnie, które firmy cieszą się wśród tej grupy społecznej największą renomą. O tym, jak silna jest obecnie branża IT może świadczyć fakt, że znakomita większość wskazanych przez studentów firm, działa właśnie w tym obszarze.

Każdy ze studentów informatyki musiał wymienić co najmniej pięć najbardziej atrakcyjnych dla niego pracodawców, a badanie było prowadzone od września 2020 roku do maja tego roku, jest więc jak najbardziej aktualne. Gwoli ścisłości należy powiedzieć, że w tym roku firma Universum opracowała również dwa inne rankingi, w których badaniem objęto studentów z kierunków biznesowych i inżynierskich. My prezentujemy ranking biorący pod uwagę odpowiedzi udzielone przez osoby studiujące informatykę.

Zobacz również:

Oto 25 firm (podajemy je w kolejności od ostatniego miejsca do pierwszego), które zostały wskazane przez studentów informatyki:

25. Volkswagen (przemysł motoryzacyjny)

24. L'Oréal Group (kosmetyki)

23. Adidas (moda)

22. Siemens (sprzęt elektroniczny)

21. McKinsey & Company (firma konsultingowa)

20. Daimler/Mercedes-Benz (przemysł motoryzacyjny)

19. Lenovo (sprzęt IT)

18. Facebook (sieć społecznościowa)

17. Accenture (doradztwo i zarządzanie)

16. JPMorgan (bankowość)

15. Dell Technologies (sprzęt IT)

14. Deloitte (audyt i księgowość)

13. Goldman Sachs (bankowość)

12. Oracle (oprogramowanie)

11. Huawei (sieci i telekomunikacja)

10. Sony (RTV i AGD)

9. BMW (przemysł motoryzacjyny)

8. Cisco (sprzęt IT)

7. Samsung (RTV i AGD)

6. Intel (sprzęt IT)

5. Amazon (handel elektroniczny)

4. Apple (elektronika, sprzęt gospodarstwa domowego)

3. IBM (oprogramowanie i sprzęt IT)

2. Microsoft (oprogramowanie)

1. Google (usługi internetowe)

Osoby studiujące kierunki inżynierskie wskazały również Google, jako najbardziej atrakcyjnego pracodawcę. Studenci z kierunków biznesowych umieścili natomiast na pierwszy miejscu firmę Deloitte.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200