Bramka obsługująca połączenia Skype

Tajwańska firma Edimax ma w swojej ofercie bramkę Skype o nazwie VO-4500SK, która pozwala wykonywać i odbierać rozmowy przy użyciu zwykłego telefonu.

Bramka obsługująca połączenia Skype
Aby prowadzić rozmowy internetowe, bramkę należy podłączyć przez port USB do komputera oraz (wykorzystując do tego celu złącze RJ-11) do istniejącego gniazdka telefonicznego. Rozwiązanie pozwala prowadzić rozmowy w różnych konfiguracjach: pecet - pecet, pecet - telefon, telefon - pecet oraz telefon - telefon.

VO-4500SK wspiera różne funkcjonalności, takie jak przekazywanie przychodzących połączeń Skype na telefon komórkowy oraz przełączanie pomiędzy sieciami PSTN i Skype. Urządzenie może też nagrywać rozmowy oraz oferuje funkcję poczty głosowej.

Inną przydatną cechą jest możliwość zdalnego wykonywania rozmów przez centralki FXO (PSTN) z użyciem haseł. Pozwala to na korzystanie z usługi SkypeOut z dowolnego miejsca przez wybieranie numeru telefonu, do którego podłączona jest bramka.

Rozwiązanie jest już dostępne i kosztuje (cena brutto) ok. 240 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200