Bramka internetowa dla małych firm

Na polskim rynku pojawiła się bramka internetowa tajwańskiej firmy Planet (BM-2110), która może obsługiwać małe i średnie firmy. Urządzenie filtruje oraz monitoruje ruch pakietów i powiadamia administratora o próbach włamania się do sieci.

Urządzenie zawiera cztery porty Ethernet 10/100, w tym dwa porty WAN i po jednym porcie DMZ i LAN. Dla użytkowników posiadających tylko jeden publiczny adres IP nie jest wymagany dodatkowy router szerokopasmowy. Bramka obsługuje również serwer wirtualny, opcję Multi-DMZ a także serwer DNS.

Bramka internetowa dla małych firm

Klasyfikowanie ruchu sieciowego odbywa się w oparciu o adres IP, adres podsieci IP oraz numery portów TCP/UDP. Urządzenie obsługuje ponad 40 najczęściej używanych protokołów takich jak H.323, Oracle, HTTP, FTP, i inne. Administrator ma możliwość definiowania reguł określających poziomy gwarantowanego oraz maksymalnego pasma dla ruchu wchodzącego i wychodzącego w każdej klasie.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Administrator może również zdefiniować trzy poziomy priorytetów dla każdej reguły, tak aby pakiety o najwyższym priorytecie otrzymywały maksymalne dostępne pasmo. Dodatkowo każda reguła może mieć określony terminarz aktywacji i dezaktywacji w przedziałach 30 minutowych.

BM-2101 posiada również zaporę bazującą na regułach i kilka innych zabezpieczeń przed włamaniami do sieci.

Cena rozwiązania - 5300 zł (brutto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200