BrainShare: Polacy bez nagrody

Krakowskiej firmie AdRem Software, która zakwalifikowała się do finału dorocznego konkursu programistycznego Novell Developer Contest, nie udało się zdobyć jego głównej nagrody.

SALT LAKE CITY

Krakowskiej firmie AdRem Software, która zakwalifikowała się do finału dorocznego konkursu programistycznego Novell Developer Contest, nie udało się zdobyć jego głównej nagrody. Zwycięzcą konkursu, ogłoszonym podczas pierwszego dnia BrainShare, został produkt ScheMax firmy Netoria, umożliwiający łatwe modyfikowanie struktury obiektów prezentowanych w ramach drzewa NDS. Równolegle z nim nagrodzono także aplikację WebConsole firmy HiTecSoft, umożliwiającą pełne zarządzanie serwerami NetWare i usługami katalogowymi NDS za pośrednictwem przeglądarki WWW.

Opisywana już na łamach Computerworlda aplikacja Server Manager firmy AdRem Software uzyskała jednak honorowe odznaczenie (Honorable Mention) drugiej rundy konkursu. Dzięki niej administratorzy mogą z poziomu stacji roboczych z systemem Windows monitorować praktycznie wszystkie parametry pracy serwerów NetWare 4.x i 5. Mogą także modyfikować uprawnienia użytkowników, konfiguracje serwerów i prawa dostępu do plików znajdujących się na wolumenach serwerów NetWare.


TOP 200