Box uruchamia bezpłatne e-podpisy dla swoich klientów

Box Sign to nowa, wbudowana usługa, która pojawiła się w platformie Box. Jest to funkcja wprowadzona dzięki przejęciu firmy SignRequest, co miało miejsce na początku tego roku.

Box stawia na cyfrowe podpisy / Fot. Unsplash.com

Box stawia na cyfrowe podpisy / Fot. Unsplash.com

Nowa funkcja e-podpisu pozwoli klientom platformy na realizowanie transakcji całkowicie w chmurze. Firma przekonuje, że Box Sign, która jest już dostępna, zapewni solidnie dopracowany zestaw API (Application Programming Interface). Dzięki niemu organizacje będą mogły modernizować i zarządzać swoimi umowami w chmurze.

Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, że korzystając z jednej platformy będziemy mogli nie tylko wymieniać się dokumentami i plikami, ale także podpisywać je cyfrowo. Dzięki temu nie będzie trzeba wysyłać dokumentów do wydruku i podpisu. Wiele firm wykorzystuje już cyfrowe podpisy i nie widzi powodu, aby kiedykolwiek wracać do dokumentów papierowych.

Podpisy cyfrowe stały się popularne zwłaszcza w ostatnich miesiącach, ponieważ w dobie pandemii wiele firm przeszło na pracę zdalną i hybrydową. Box wierzy, że nowa funkcja usprawni przetwarzanie dokumentów i wyeliminuje potrzebę fizycznej dokumentacji.

Diego Dugatkin, dyrektor ds. produktu w Box, powiedział, że każdego dnia coraz więcej i więcej transakcji przechodzi z manualnych, opartych na papierze przepływów pracy, do świata cyfrowego. "Ten trend będzie jeszcze większy, ponieważ firmy przechodzą na hybrydowe środowisko pracy" - tłumaczy.

"Wprowadzenie e-podpisów osadzonych natywnie w Box sprawi, że będziemy mogli zarządzać całym cyklem życia dokumentu w chmurze, i to bez dodatkowych kosztów" - przekonuje Dugatkin. Box, w ramach usługi Content Cloud, oferuje bowiem możliwość tworzenia plików, dzielenia się nimi, edycji, publikacji, zatwierdzania, szyfrowania i teraz także podpisywania. Następnie możemy poszczególne dokumenty archiwizować i klasyfikować - także w chmurze Box.

Nowa funkcja została zintegrowana dzięki temu, że wcześniej Box przejęło startup SignRequest, za 55 mln dolarów. Było to w lutym br. Dzięki temu Box może lepiej rywalizować z platformą Dropbox, która oferuje podobne funkcje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200