Bosch zmodyfikował kamery sieciowe PTZ AutoDome linii 700

Firma Bosch Security Systems zwiększyła funkcjonalność kamer sieciowych PTZ AutoDome serii 700 i wprowadziła do nich funkcję inteligentnego śledzenia obiektów (Intelligent Tracking). Wykorzystuje ona wbudowane w kamery AutoDome oprogramowanie do analizy obrazu IVA (technologia Intelligent Video Analysis), co pozwala w sposób ciągły monitorować rejestrowane sceny i automatycznie śledzić obiekty poruszające się w polu zasięgu kamery.

Oprogramowanie IVA pozwala na dokładne sprecyzowanie warunków, w których funkcja śledzenia ma zostać uaktywniona. Można na przykład zaprogramować kamerę w taki sposób, że będzie śledziła wszystkie pojazdy poruszające się po określonym obszarze i w konkretnym kierunku. Dodatkowo pracownicy ochrony mogą także uruchomić w każdej chwili śledzenie obiektu, który wyda im się podejrzany. Aby kamera skupiła się na śledzeniu widocznego na ekranie celu, wystarczy go kliknąć.

Podczas śledzenia kamera wykorzystuje niezbędne funkcje: obrotu, pochylenia i zoomu. Kamery sieciowe AutoDome serii 700 z funkcją "Intelligent Tracking" korzystają z algorytmu, który pozwala np. automatycznie wznowić śledzenie obiektu, nawet gdy czasowo znajdzie się on poza granicą maskowanej strefy prywatności lub ukryje się za innym obiektem. Kamera AutoDome powraca do śledzenia celu, kiedy tylko obiekt pojawi się ponownie w jej zasięgu lub gdy wykryje ruch wzdłuż tej samej trajektorii.

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE
  • System operacyjny HarmonyOS trafia do kamer CCTV
  • Bosch ogłosił zamiar zakupu firmy TSI Semiconductors

Kamery sieciowe AutoDome serii 700 charakteryzują się ponadto ciągłym obrotem bez punktu krańcowego (360 stopni), zoomem optycznym 28x lub 36x oraz funkcją progresywnego skanowania obrazów cyfrowych. Mają też wytrzymałe aluminiowe obudowy klasy ochrony IP 66, które zapewniają sprawne działanie kamer w środowiskach wilgotnych i charakteryzujących się wysokim stopniem emisji pyłu.

Nowa funkcja "Intelligent Tracking" jest dostępna ze zaktualizowanym oprogramowaniem sprzętowym 5.51.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200