Bosch prezentuje kamery 1080 HDR

Bosch Security Systems wprowadza na rynek nowe kamery typu 1080p HDR (High Dynamic Range), które wykorzystują technologię cyfrowego przetwarzania obrazu i zapewniają dobrą ostrość obserwowanych obiektów zarówno w oświetlonych, jak i w mocno zacienionych miejscach.

Kamery Dinion i Flexidome typu 1080p HDR przed przesłaniem danych kompresują je. Kamery obsługują technologię IVA (Intelligent Video Analysis; inteligentna analiza obrazu). Mogą też automatycznie wykrywać ważne szczegóły (na przykład zdefiniowane obiekty, tablice rejestracyjne czy twarze) i pozwalają określać "obszary szczególnej uwagi", które umożliwiają powiększanie pewnych szczegółów rejestrowanych scen. Powiększone fragmenty są transmitowane osobnym strumieniem, operator może w tym samym czasie oglądać zarówno całą scenę jak i wybrane jej fragmenty w powiększeniu.

Kamery dualne (dzień/noc) oferują obraz monochromatyczny lub kolorowy i w zależności od natężenia oświetlenia przełączają się automatycznie z jednego trybu w drugi. Każdy z trybów może być wybrany także ręcznie lub zdalnie przy użyciu przeglądarki internetowej. Urządzenia są odporne na uszkodzenia mechaniczne (obudowa wytrzymuje nacisk odpowiadający 55 kilogramom) i mogą być zasilane na trzy sposoby: PoE (Power-over-Ethernet), 24 VAC i 12 VDC.

Zobacz również:

  • System operacyjny HarmonyOS trafia do kamer CCTV
  • Bosch ogłosił zamiar zakupu firmy TSI Semiconductors

Wszystkie kamery 1080p HDR są zgodne z normą ONVIF (Open Network Video Interface Forum). Urządzenia zgodne z tą normą są w stanie wymieniać się obrazem wideo, dźwiękiem, metadanymi oraz informacjami dotyczącymi sterowania. Są przy tym automatycznie wykrywane i podłączane do aplikacji sieciowych, na przykład do systemów zarządzania wideo.

Kamery 1080p HDR oferowane są z różnymi obiektywami (krótkiego zasięgu, średniego zasięgu lub z obiektywami ultraszerokokątnymi) i Bosch dodaje do nich bezpłatnie oprogramowanie Bosch Video Client Software, dzięki któremu możliwy jest podgląd obrazu "na żywo" z wielu kamer, odtwarzanie i wyszukiwanie scen na potrzeby postępowania dowodowego oraz eksport danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200