Boom na e-mail

Według IDC, w 2005 r. liczba kont poczty elektronicznej na całym świecie wyniesie 1,2 mld, liczba wysłanych e-maili - 36 mld.

Według najnowszego raportu firmy analitycznej IDC, liczba kont poczty elektronicznej w ciągu najbliższych 5 lat będzie rosła w tempie 138% rocznie. W roku 2000 na całym świecie było 505 mln kont e-mailowych, w 2005 r. będzie ich już ok. 1,2 mld. Głównymi przyczynami tak gwałtownego wzrostu ma być rozwój usług internetowych i bezprzewodowych. "Urządzenia bezprzewodowe i usługi sieciowe zaoferują nowe sposoby korzystania z poczty elektronicznej. Będzie to szczególnie ważne dla tych osób, które często podróżują i nie mają dostępu do tradycyjnych desktopów" - powiedział Mark Levitt z IDC.

Już w roku 2003 połowa listów elektronicznych będzie czytana nie przy użyciu programów pocztowych, ale stron WWW. Liczba e-maili wysłanych na całym świecie osiągnie w 2005 r. poziom 36 mld. Jak stwierdził inny analityk z IDC Robert Mahowald: "Popularność e-maili będzie rosła, mimo że będzie się zwiększać także wykorzystywanie programów typu instant messaging i wirtualnych przestrzeni roboczych do wspólnej pracy".

Zobacz również:

Więcej informacji:

http://www.idc.com