Boni powołał nowego dyrektora CPI

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, powołał na stanowisko dyrektora Centrum Projektów Informatycznych Piotra Czyża. Dotychczasowy dyrektor CPI - Agnieszka Boboli, będzie teraz doradcą ministra.

"Bardzo dziękuję Agnieszce za nieoceniony wręcz wkład w przygotowanie dokumentów programowych związanych z informatyzacją i dokładne przygotowanie projektów naprawczych, dzięki którym uzyskaliśmy zaufanie Komisji Europejskiej i odzyskaliśmy pieniądze unijne. Bardzo bym chciał aby była bliżej ministerstwa, już jako doradca" - powiedział minister Boni.

Teraz CPI ma przejść do technicznej realizacji poszczególnych projektów. Dlatego minister powołał na stanowisko dyrektora CPI Piotra Czyża. "CPI staje się instytucją realizującą projekty, dlatego potrzeba kogoś o dużym doświadczeniu managerskim. Piotr Czyż takie doświadczenie posiada, a jego dotychczasowy sposób pracy pokazuje, że w bezpośredniej realizacji - nawet trudnych projektów - jest osobą konsekwentną i skuteczną w działaniu" - powiedział minister Boni.

Zobacz również:

  • Nowy dyrektor w LOT

Piotr Czyż, w latach 2008 - 2012 był Dyrektorem Pionu IT, Członkiem Zarządu, a wcześniej Dyrektorem Departamentu Aplikacji i Rozwoju Oprogramowania w LINK 4 TU S.A. W latach 2005 - 2008 był Kierownikiem Projektów w PZU SA. Wcześniej pracował jako Analityk Systemowy w Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwie Ubezpieczeń Na życie S.A. oraz Konsultant ds. Systemów Biznesowych i Tester Aplikacji w Commercial Union Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200