Bonfire coin - kryptowaluta nastolatków czy szansa na milion?

Fani kryptowalut często szukają coinów, które są relatywnie nowe i bardzo tanie. Boinfire coin taki własnie jest, ale pytanie czy warto rozważyć inwestycję?

Boinfire coin - wycena / Fot. Materiały własne

Boinfire coin - wycena / Fot. Materiały własne

W czasie powstawania tego artykułu Bonfire coin był sprzedawany za  0,0000000113 dol. Do swojego rekordu wyceny, która wynosiła  0,0000008631 dol. i miała miejsce w maju 2021 r., brakowało mu aż 99%.

Sprawdź: TPM 2.0

Zobacz również:

  • Bitcoin of America: pracujemy nad nierównością płci w branży krypto

Jak podaje serwis CoinCodex, dzienny wolumen przy Boinfire wynosi zaledwie 15 585 dol. Oznacza to, że jeśli ktoś ma bardzo dużo tej kryptowaluty, nie będzie w stanie jej sprzedać - jest zbyt mało chętnych do zakupu. Dodatkowo na rynku znajduje się aż 1000 bilionów Bonfire, co zdecydowanie sprawia, że nie jest to kryptowaluta, o której można powiedzieć "ograniczona". Dla porównania, Bitcoina będzie maks. 21 mln, a na rynku jest ok. 19 mln.

Boinfire coin opiera się na blockchainie BNB, a twórcy tego projektu przekonują, że to "bezproblemowa, przynosząca zyski waluta cyfrowa, która pozwala na schronienie w czasie chaosu na rynku".

Warto przy tym dodać, że Boinfire na razie nie jest oferowana na żadnej popularnej i bardzo dużej giełdzie kryptowalut. Znajdziemy ją na HotBit, PancakeSwap v2 i Decoin.

Zobacz: 7zip

Twórcy Boinfire są w miarę aktywni na Twitterze, a konto śledzi 69 tys. obserwujących. Nie widać jednak zbyt dużego zaangażowania, co może oznaczać, że znaczna część tych osób to po prostu fake obserwatorzy, zakupieni na eBayu lub w innym miejscu. Jeśli zaś chodzi o samą popularność strony głównej Bonfire coina, czyli bonfiretoken.net, ma ona umiarkowanie duży ruch. To sugeruje, że z platformy korzystają jednak użytkownicy.

Obecnie jednak, na podstawie aktualnych danych, nie jest to coin, w który warto inwestować. Obarczony jest zbyt wysokim ryzykiem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200