Bonfire coin - kryptowaluta nastolatków czy szansa na milion?

Fani kryptowalut często szukają coinów, które są relatywnie nowe i bardzo tanie. Boinfire coin taki własnie jest, ale pytanie czy warto rozważyć inwestycję?

Boinfire coin - wycena / Fot. Materiały własne

Boinfire coin - wycena / Fot. Materiały własne

W czasie powstawania tego artykułu Bonfire coin był sprzedawany za  0,0000000113 dol. Do swojego rekordu wyceny, która wynosiła  0,0000008631 dol. i miała miejsce w maju 2021 r., brakowało mu aż 99%.

Sprawdź: TPM 2.0

Zobacz również:

  • Bitcoin osiągnął wartość niemal 25 000 dolarów. Dawno już nie było takich wzrostów

Jak podaje serwis CoinCodex, dzienny wolumen przy Boinfire wynosi zaledwie 15 585 dol. Oznacza to, że jeśli ktoś ma bardzo dużo tej kryptowaluty, nie będzie w stanie jej sprzedać - jest zbyt mało chętnych do zakupu. Dodatkowo na rynku znajduje się aż 1000 bilionów Bonfire, co zdecydowanie sprawia, że nie jest to kryptowaluta, o której można powiedzieć "ograniczona". Dla porównania, Bitcoina będzie maks. 21 mln, a na rynku jest ok. 19 mln.

Boinfire coin opiera się na blockchainie BNB, a twórcy tego projektu przekonują, że to "bezproblemowa, przynosząca zyski waluta cyfrowa, która pozwala na schronienie w czasie chaosu na rynku".

Warto przy tym dodać, że Boinfire na razie nie jest oferowana na żadnej popularnej i bardzo dużej giełdzie kryptowalut. Znajdziemy ją na HotBit, PancakeSwap v2 i Decoin.

Zobacz: 7zip

Twórcy Boinfire są w miarę aktywni na Twitterze, a konto śledzi 69 tys. obserwujących. Nie widać jednak zbyt dużego zaangażowania, co może oznaczać, że znaczna część tych osób to po prostu fake obserwatorzy, zakupieni na eBayu lub w innym miejscu. Jeśli zaś chodzi o samą popularność strony głównej Bonfire coina, czyli bonfiretoken.net, ma ona umiarkowanie duży ruch. To sugeruje, że z platformy korzystają jednak użytkownicy.

Obecnie jednak, na podstawie aktualnych danych, nie jest to coin, w który warto inwestować. Obarczony jest zbyt wysokim ryzykiem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200