Bojownicy Facebooka będą walczyć na froncie ze smartfonem w ręku

Brytyjska armia powołuje do życia nową jednostkę, której polem działania będzie cyberprzestrzeń. To batalion oznaczony numerem 77, noszący roboczą nazwę Facebook warriors, który rozpocznie służbę 1 kwietnia. Batalion ma prowadzić wojnę informacyjną, wykorzystując do tego celu media społecznościowe, takie jak np. Facebook.

Liczący 1550 żołnierzy batalion przechodzi obecnie intensywne szkolenie poznając różnorakie narzędzia informatyczne, które pozwolą mu oddziaływać na postawy i morale zarówno potencjalnego wroga ze szczególnym uwzględnieniem takich formacji, jak np. ISIS, jak i lokalnych społeczności zamieszkujących tereny, na których przyjdzie mu działać.

Nazwa jednostki nie jest przypadkowa. Nawiązuje ona do czasów Drugiej Wojny Światowej. Wtedy brygada o nazwie Chindits, również oznaczona numerem 77, prowadziła działania na terytorium wroga: w Japonii i Birmie.

Zobacz również:

Brygada 77, której kwatera główna znajduje się obecnie w Hermitage w hrabstwie Berkshire, będzie realizować zadania związane z kształtowaniem świadomości osób znajdujących się po drugiej stronie barykady, wykorzystując do tego celu cyberprzestrzeń i różne media społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200