Bogdan Dombrowski podsekretarzem stanu w MAC

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przechodzi do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

MAC opublikował informację prasową, w której czytamy o powołaniu 1 września b.r. Bogdana Dombrowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Dombrowski będzie nadzorował działania administracji rządowej w zakresie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w sprawach związanych z szerokopasmowym dostępem do Internetu.

Zobacz również:

  • Technologia GPON. Przyszłość komunikacji internetowej
  • W Polsce ruszyła pierwsza serwerownia firmy Data4

„W ramach swoich obowiązków nadzoruje prowadzenie spraw, leżących w kompetencjach administracji rządowej w zakresie realizacji celów Narodowego Planu Szerokopasmowego przez jednostki samorządu terytorialnego. We współpracy z samorządami podejmuje działania na rzecz budowy pozytywnego otoczenia prawnego. Współdziała z władzami lokalnymi w ramach Memorandum w sprawie współpracy na rzecz budowy i rozwoju pasywnej infrastruktury sieci szerokopasmowych. Podejmuje też działania w ramach ‘linii współpracy’ w zakresie realizacji Narodowego Planu Szerokopasmowego – napisano w informacji prasowej MAC.

Dombrowski ma 57 lat i jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również studia podyplomowe prawa samorządowego oraz europejskiego prawa samorządowego w Polskiej Akademii Nauk.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200