Bluetooth coraz popularniejszy

Do końca 2005 r. sprzedaż urządzeń wykorzytujących technologię Bluetooth wzrośnie o 360-proc. - wynika z najnowszego raportu firmy Cahners In-Stat Group.

Wciąż rośnie zainteresowanie technologią Bluetooth (umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie danych na niewielkie odległości) - wynika z najnowszego raportu firmy Cahners In-Stat Group. Raport opracowano na podstawie ankiety, zawierającej pytania, dotyczące nowej technologii. Okazało się, że zasady działania Bluetooth znało blisko dwa razy więcej respondentów niż rok wcześniej.

Co ciekawe, zainteresowanie nową technologią wyrażali przedstawiciele zarówno małych, jak i średnich i dużych przedsiębiorstw. Z raportu wynika, że klienci byliby skłonni do zapłacenia dodatkowo nawet 25 USD za dodanie złączą Bluetooth do kupowanego sprzętu komputerowego. Zdaniem analityków Cahners In-Stat Group, tak duże zainteresowanie nową technologią sprawi, że sprzedaż wykorzystujących ją urządzeń wzrośnie do końca 2005 r. o 360% (oznacza to, że w 2005 r. klienci kupią łącznie 955 mln takich urządzeń)

Zobacz również:


TOP 200