BlueCat: zarządzanie serwerami Windows DNS/DHCP

BlueCat Networks wyposażyła swoją platformę do zarządzania adresami IP w możliwość administracji serwerami DNS i DHCP Microsoft Windows.

Dostawca zintegrował zarządzanie serwerami Windows DNS/DHCP w swoim urządzeniu dla przedsiębiorstw Proteus IPAM 2.1. Integracja ma umożliwić użytkownikom zachowanie serwerów Windows DNS/DHCP oferując jednocześnie scentralizowaną możliwość zarządzania nimi.

Proteus jest urządzeniem klasy enterprise do zarządzania adresami IP, które łączy usługi nazw, dynamiczne przydzielanie adresów IP i ich inwentaryzację. Zawiera także wbudowane możliwości audytu i raportów jak również zarządzanie scentralizowaną polityką związaną z gospodarką adresami IP. Zawiera także relacyjna bazę danych, która obsługuje te działania.

Zobacz również:

  • Światowy debiut nowego protokołu chroniącego ruch DNS

Obserwatorzy rynku podkreślają, że urządzenia takie, dostarczane przez BlueCat czy Infoblox, zapewniają bezpieczeństwo, niezawodność i skalowalność, potrzebne do właściwego zarządzania adresami IP oraz usługami DNS i DHCP w dzisiejszych sieciach.

Proteus IPAM 2.1 kosztuje od 995 USD za indywidualne urządzenie i 37,5 tys. USD za 50 agentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200