Blue connect z HSDPA - 1,8 Mbit na razie tylko w teorii

Pewną wadą sterowników karty Option (menedżera blue connect) jest zamiłowanie do wyłączania wbudowanych w komputer kart Wi-Fi. Teoretycznie żaden problem, przecież GlobeTrotter ją zastępuje - niestety, jeśli stosujemy szyfrowanie WPA/WPA2 z długim kluczem, który w dodatku rzadko zmieniamy, dotarcie do niego będzie wymagało od nas wyciągnięcia karty Option, czasem przeładowania systemu, zajrzenia do panela konfiguracyjnego routera, skopiowania klucza, ponownego zainstalowania GlobeTrottera...

Dlatego warto pamiętać o zachowaniu klucza szyfrującego przed konfiguracją usługi blue connect i karty GlobeTrotter.

Blue connect z HSDPA - 1,8 Mbit na razie tylko w teorii

Ostatni raz widzimy się z kartą bezprzewodową wbudowaną w notebook

To tylko pobieżny opis instalacji - więcej na ten temat oraz o konfigurowaniu telefonu do transferu danych w sieciach Era, Plus GSM i Orange piszemy w artykule "Internet na Giewoncie" znajdującym się w PC Worldze 12/2006.

Blue connect w akcji

Twórcom aplikacji blueconnect manager należy się pochwała: proces łączenia się z Internetem został uproszczony do granic możliwości. Wystarczy kliknąć połącz, by program wyszukał dostępne hot-spoty, a w przypadku ich braku - połączył się z siecią GSM/UMTS za pomocą stworzonego automatycznie skrótu.

Blue connect z HSDPA - 1,8 Mbit na razie tylko w teorii

Inicjalizacja modemu po wpisaniu numeru PIN

Jako że nasza karta jest "HSDPA ready", byliśmy ciekawi, czy uda nam się uzyskać połączenie z szybkością 1,8 Mb/s. Udało się natychmiast!

Blue connect z HSDPA - 1,8 Mbit na razie tylko w teorii

Połączenie na 1,8 Mb/s - dostępne w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i (teoretycznie) innych miastach, które obejmuje zasięgiem sieć 3G


TOP 200