Blue Coat: kontrola połączeń SSL

Firma Blue Coat opracowała funkcjonalność SSL proxy - do kontrolowania ruchu szyfrowanego. Nowa funkcja jest implementowana w systemie operacyjnym urządzeń z serii ProxySG.

Urządzenia ProxySG firmy Blue Coat umożliwiają wdrożenie i kontrolę polityki dostępu do internetu w firmie. Łączą w sobie: filtrowanie WWW, ochronę przed programami szpiegującymi, kontrolę na poziomie komunikatorów internetowych i sieci P2P. Optymalizują także pasmo i zwiększają wydajność sieci.

Połączenia SSL gwarantują zachowanie poufności danych, ale równocześnie mogą stanowić kanał umożliwiający rozprzestrzenianie się wirusów czy programów szpiegujących. Brak kontroli nad ruchem SSL umożliwia przedostawania się do sieci złośliwych kodów przez otwarty port 443 na zaporze ogniowej.

SSL proxy umożliwia podgląd i kontrolę wszystkich połączeń SSL, jakie nawiązują użytkownicy sieci z zewnętrznymi aplikacjami. Pozwala również powstrzymać złośliwe aplikacje od przeniknięcia do sieci poprzez szyfrowane tunele. Kontrola nie wpływa na przepustowość i wydajność sieci.

SSL proxy będzie dostępna w Veracomp jako opcja przy zakupie licencji systemu operacyjnego SGOS (Security Gateway Operating System) w wersji 4.2 dla urządzeń Blue Coat ProxySG. Pojawi się w styczniu 2006 roku i będzie kosztować od 450 do 11,995 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200