Blokowanie niechcianych programów w Sophos AV

Firma Sophos wyposażyła swoje oprogramowanie antywirusowe w mechanizm pozwalający administratorom blokować instalacje programów współdzielenia plików, VoIP oraz komunikatorów.

Uaktualnienie, o nazwie Application Control, jest bezpłatne i jest częścią oprogramowania Anti-Virus (AV) 6.0. Administratorzy dysponują konsolą, z której mogą do kontrolować, jakie aplikacje użytkownicy mogą instalować na swoich maszynach.

Application Control może blokować większość aplikacji P2P, takich jak Kazaa i eMule oraz komunikatory Yahoo, Microsoftu i AOL. Blokowane mogą być także Google Talk, Skype i Net2Phone.

Jeżeli użytkownik podejmie próbę zainstalowania niepożądanego programu, Application Control blokuje taka instalację. Do identyfikacji takich programów Sophos używa techniki analitycznej podobnej do stosowanej w identyfikacji programów szkodliwych.

Firma będzie poszerzać listę programów, które mogą być blokowane, włączając do nich również aplikacje przetwarzania rozproszonego (grid) i gry komputerowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200