Blockchain.com rozważa IPO

Znana giełda kryptowalut Blockchain.com rozmawia z bankami o pierwszej ofercie publicznej (IPO), która może zostać uruchomiona jeszcze przed końcem tego roku. Rozmowy są na wczesnym etapie, dlatego sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Ewentualna IPO oznaczałaby spore przetasowanie na rynku kryptowalut.

Grafika: Blockchain.com

Blockchain.com ma swoją siedzibę w Londynie, została założona w 2011 roku, a jej wartość jest obecnie szacowana na co najmniej 14 mld USD.

Pierwszą giełdą handlującą kryptowalutami, która ogłosiła IPO, był Coinbase. Miało to miejsce w zeszłym roku i wartość tej oferty IPO wynosiła blisko 100 mld USD. W ślady Coinbase poszła po jakimś czasie giełda Kraken, ogłaszając w czerwcu zeszłego roku, że również rozważa IPO. Nieco później, bo we wrześniu, również amerykański oddział Binance poinformował, że przymierza się do podobnego kroku.

Zobacz również:

  • Musk obraził się na Kalifornię. Chce przenieść swoje firmy do innego stanu
  • Debiut Raspberry Pi na giełdzie
  • Kolejny gigant mediów społecznościowych wszedł wczoraj na giełdę

Blockchain.com to prawdziwa potęga. Jedna trzecia wszystkich transakcji sieciowych bitcoin odbywa się właśnie na tej giełdzie i ma ona obecnie ok. 37 milionów zweryfikowanych użytkowników. Szacuje się, że w pierwszym kwartale tego roku globalna wartość ofert IPO znacznie spadła w porównaniu z poprzednim rokiem. Okazało się, że ofert takich było wtedy 321 i ich ogólna wartość zamknęła się kwotą 54,4 mld. W tym samym kwartale 2021 roku ofert IPO było o ponad jedną trzecią więcej i wartość była o ponad połowę większa.

I chociaż styczeń 2022 był najlepszym miesiącem otwarcia dla przychodów z IPO od ponad dwudziestu lat, to w następnych dwóch miesiącach ogólna aktywność spadła drastycznie ze względu na niestabilne warunki rynkowe. Rynki zareagowały w ten sposób na plany Federal Reserve System dotyczące podwyżek stóp procentowych oraz wojny Rosji z Ukrainą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200