Bliżej fuzji Asseco i Softbanku

Zgodę na fuzję Asseco Poland i Softbanku mają wkrótce wydać akcjonariusze obu spółek.

Zgodę na fuzję Asseco Poland i Softbanku mają wkrótce wydać akcjonariusze obu spółek.

Jednym z elementów połączenia jest objęcie przez Prokom akcji Softbanku, za które wnosi on do tej spółki 100% udziałów w czeskim PVT i wydzielony Departament Automatyki Budynków. Nowa spółka powinna pojawić się na warszawskiej giełdzie już na początku stycznia 2007 r. Fuzja z Softbankiem ma zaowocować m.in. zwiększeniem przychodów ze sprzedaży oprogramowania własnego do sektora administracji publicznej, a także wzrostem wpływów z usług serwisowych i outsourcingu.

Bliżej fuzji Asseco i Softbanku

Adam Góral, prezes łączących się Asseco Poland i Softbanku

Już wkrótce PVT zostanie przemianowane na Asseco Czech i dokona przejęcia innych czeskich spółek IT. Rozmowy były prowadzone z trzema podmiotami, a do skutku dojdą na pewno dwie akwizycje.

Asseco zainteresowane jest firmą produkującą oprogramowanie ERP dla sektora MSP, dostawcą rozwiązań z zakresu paszportyzacji opartych na GIS i spółką działającą w sektorze bankowym obecną na rynkach Europy Zachodniej.

Na rynku słowackim z kolei Asseco Slovakia planuje zakup spółki produkującej oprogramowanie ERP dla MSP i firmy specjalizującej się w rozwiązaniach dla sektorów: finansowego, ubezpieczeniowego, usług medycznych i publicznego. To właśnie za środki z warszawskiej giełdy (90 mln zł) Asseco Slovakia, posiadając w przyszłości udziały w Asseco Czech, będzie budować to ramię grupy. Szczegóły dotyczące pierwszej tury przejęć zostaną ujawnione w grudniu br. Wówczas Adam Góral ma zamiar ujawnić plan budowy firmy działającej w Rumunii i Serbii.


TOP 200