Blisko 60% CIO korzysta z przetwarzania w chmurze

Prawie 60% europejskich CIO korzysta z usług w chmurze, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy - wynika z badań IDC. Usługi w modelu "cloud" rozpowszechniły się bardziej niż tego oczekiwano.

Spośród ankietowanych dyrektorów IT 50% twierdziło, że nie używa usług w chmurze, a co trzeci twierdził, że nie będzie z niego korzystać przez najbliższe pięć lat. Wyniki zmieniały się, gdy zapytano ich o konkretne produkty. Część badanych po prostu nie zdawała sobie sprawy, że niektóre technologie, z których korzystają działa w chmurze.

Rynek IT według IDC

Według Marianne Kolding, wiceprezes IDC w Europie na rynku IT widać oznaki wzrostu, ale jest jeszcze za wcześnie na otwieranie szampana przez dostawców. Dla wielu CIO nadal kluczową sprawą jest redukcja kosztów. Ale z badań wynika też, że połowa z nich (45%) spodziewa się wzrostu nakładów na IT.

Zobacz również:

Na szczycie listy zakupów dyrektorów IT są technologie związane z , zaraz za nimi bezpieczeństwo, a na trzecim miejscu jest zarządzanie składowaniem danych. Okazuje się, że niewiele firm jest zainteresowanych ekologią. Wyjątkiem są produkty czy usługi, które jednocześnie pozwalają na obniżenie kosztów.

W badaniu wzięło udział 673 dyrektorów IT z Europy.


TOP 200