BladeSystem zarządza serwerami kasetowymi

HP udostępnił BladeSystem - środowisko oparte na serwerach kasetowych i świadczonych przez nie usługach, sprzęcie sieciowym, oprogramowaniu i narzędziach do wirtualizowania zasobów.

BladeSystem ułatwia zarządzanie systemem informatycznym wykorzystującym serwery kasetowe i jest częścią szerszej platformy HP noszącej nazwę Adaptive Enterprise.

Firma wprowadziła też do swojej oferty następujące narzędzia: Virtual Server Environment, OpenView Change and Configuration i Utility Services. Pakiet Virtual Server Environment zarządza automatycznie zasobami systemu informatycznego, zwiększając ich liczbę lub zmniejszając zależnie od zmieniających się dynamicznie wymogów biznesowych. OpenView Change and Configuration zarządza urządzeniami sieciowymi, zmieniając automatycznie ich konfiguracje stosownie do aktualnych potrzeb. Narzędzie Utility Services pozwala wdrażać, wykorzystując do tego celu oprogramowanie Managed Services, system rozliczeń "pay-as-you-go".

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • SI pomaga zwalczać przestępczość

HP twierdzi, że oferowany przez niego system oparty na serwerach kasetowych jest tańszy o 25% od systemu opartego na tradycyjnych serwerach stelażowych, przy jednoczesnym podwojeniu liczby serwerów którymi może zarządzać zespół informatyków. Firma jest zdania, że w 2008 r. ponad połowa oferowanych przez nią rozwiązań informatycznych będzie oparta na środowisku BladeSystem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200