Błąd w układach pamięci może dotyczyć nawet 400 tys. notebooków Della

Wykryty pod koniec ubiegłego tygodnia błąd w pamięciach występujący w notebookach Dell Computer może dotyczyć 200-400 tys. egzemplarzy wyprodukowanych w okresie od lutego do listopada ubiegłego roku....

Wykryty pod koniec ubiegłego tygodnia błąd w pamięciach występujący w notebookach Dell Computer może dotyczyć 200-400 tys. egzemplarzy wyprodukowanych w okresie od lutego do listopada ubiegłego roku. Usterką zagrożone są komputery z rodziny Latitude model CPiA, CPiR, CPt, CPx oraz Inspiron 3500, 3700, 700 i 7500, w których montowane były moduły pamięci o pojemności 32 i 64 MB.

Usterka dotyczy układu pamięci firmy Micron Technology, która była w tym okresie jednym z dostawców Della. Awaria objawia się podczas uruchamiania systemu, przywracając go do działania ze stanu tzw. uśpienia. W takich przypadkach system może ulec zawieszeniu, co w efekcie może przyczynić się do uszkodzenia lub utraty danych.

Przedstawiciele polskiego oddziału Della zapewniają, że skontaktują się ze wszystkimi użytkownikami komputerów pochodzących z feralnej serii. W razie konieczności uszkodzone moduły zostaną bezpłatnie wymienione na koszt producenta. Jednak dotąd nie było w naszym kraju zgłoszeń tego typu awarii. Usterkę można wykryć dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu diagnostycznemu, udostępnionemu na stronie Della pod adresemhttp://support.euro.dell.com/pl/pl/filelib/. Program jest oferowany także w punkach serwisowych na dyskietkach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200