Błąd w oprogramowaniu antywirusowym McAfee może zawieszać Windows

Najnowsza aktualizacja oprogramowania antywirusowego McAfee VirusScan firmy Network Associates może powodować zawieszanie się komputerów pracujących pod kontrolą systemów Windows - poinformowali przed...

Najnowsza aktualizacja oprogramowania antywirusowego McAfee VirusScan firmy Network Associates może powodować zawieszanie się komputerów pracujących pod kontrolą systemów Windows - poinformowali przedstawiciele producenta.

Problem może wystąpić w przypadku, gdy opublikowany 1 listopada br. plik definicji wirusów o numerze 4102 zostanie zainstalowany w systemie z uruchomionym programem VirusScan w wersji 4.0.02. Plik definicji i program są niekompatybilne - informują przedstawiciele producenta. Efektem tego jest zawieszenie się komputera po restarcie systemu.

"Dokonujemy aktualizacji mechanizmu VirusScana co trzy miesiące. Niestety, okazało się, że nowa definicja nie jest zgodna ze starszą wersją mechanizmu. Wersja 4.0.02 ma ponad dwa lata, a my z reguły nie testujemy nowych definicji z narzędziami starszymi niż 24 miesiące. Liczymy bowiem, że w związku z pojawiającymi się nowymi wirusami nasi klienci sami dokonują ich aktualizacji" - tłumaczy Simon Leech z Network Associates.

Administratorzy serwerów z systemem Windows NT mogą zdalnie wyłączyć funkcję ochrony antywirusowej z innego komputera. Użytkownicy komputerów stacjonarnych powinni natomiast uruchomić komputer w trybie awaryjnym i wyłączyć usługę. Następnie należy ręcznie zaktualizować oprogramowanie - zaleca Network Associates.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200