Błąd w Itanium?

Compaq napotkał na pewne problemy z 64-bitowymi procesorami Intela podczas testów w firmowych laboratoriach. Może to opóźnić wprowadzenie do szerokiej dystrybucji serwerów ProLiant DL590/64.

Compaq napotkał na pewne problemy z 64-bitowymi procesorami Intela podczas testów w firmowych laboratoriach. Może to opóźnić wprowadzenie do szerokiej dystrybucji serwerów ProLiant DL590/64 wyposażonych w te układy. Problem dotyczy procesorów Itanium w wersji 733 MHz i 800 MHz. Compaq nie wykrył żadnej konkretnej usterki w IA-64. Zaobserwowano jedynie, że w pewnych określonych zadaniach wydajność serwera działającego w oparciu o Itanium jest nieco niższa, niż można było się spodziewać.

Firma Compaq utrzymuje, że jej inżynierowie przeprowadzili testy serwerów innych producentów i wykryli podobny problem. Według Intela przyczyna problemów prawdopodobnie nie leży po stronie procesora. Firma powołała jednak specjalny zespół ekspertów, który wraz Compaqiem szuka rozwiązania zagadki. Przedstawiciele koncernu dodają, że inni producenci nie wstrzymują dostaw serwerów z Itanium a ich klienci nie zgłaszają żadnych problemów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200