Błąd w AppGallery pozwala pobierać płatne aplikacje za darmo

Najnowszy błąd w autorskim sklepie Huawei AppGallery pozwala pobierać płatne aplikacje całkowicie za darmo.

Huawei od czasu blokady handlowej wprowadzonej przez Stany Zjednoczone w pierwszej połowie 2019 roku aktywnie rozwija własne usługi, które na sprzęcie producenta zastępują rozwiązania Google. Firma ma zakaz korzystania z usług Google, co zmusiło ją do szybkiego rozwoju autorskiego pakietu usług - Huawei Mobile Services (HMS).

Huawei AppGallery
Źródło: huawei.com

Huawei AppGallery

Źródło: huawei.com

Huawei AppGallery to jeden z kluczowych elementów całego ekosystemu. Jest to sklep z aplikacjami stworzony na wzór Google Play oraz Apple AppStore.

Zobacz również:

  • Niemcy podjęły decyzję: nie chcą w swoich sieciach 5G chińskich produktów
  • Gemini otrzyma aktualizację specjalne dla składanych smartfonów

Chiński producent boryka się aktualnie z dosyć poważnym problemem. Według jednego z deweloperów nie został on rozwiązany od wielu miesięcy pomimo zgłoszenia, które odbyło się jeszcze w lutym 2022 roku.

Błąd w kodzie źródłowym aplikacji Huawei AppGallery na Androida pozwala na pobieranie płatnych aplikacji i gier z pominięciem procesu płatności. Według dewelopera, który odkrył podatność wystarczy minimum wiedzy technicznej, trochę wolnego czasu oraz chęci, aby za darmo pobierać dowolne programy umieszczone w oficjalnym sklepie Huawei.

Dylan Roussel - deweloper, który jako pierwszy odkrył podatność - podkreśla, że wina leży całkowicie po stronie producenta. Chodzi o brak ochrony płatności w API przygotowanym przez Huawei do wykorzystania w AppGallery.

Błąd wykorzystany przez konsumentów na szeroką skalę przyczynia się do spadku zarobków programistów publikujących swoje aplikacje w sklepie Huawei AppGallery.

Aktualnie twórcy publikujący swoje aplikacje w AppGallery są bezradni. Firma Huawei oficjalnie nie wypowiedziała się w sprawie błędu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200