Błąd sterownika powoduje wadliwe działanie modemów ESS w notebookach

Problem dotyczy prawdopodobnie dziesiątków tysięcy komputerów na całym świecie. Producent opracował już i udostępnił odpowiednie poprawki.

Modemy firmy ESS Technologies, montowane w nowych modelach komputerów przenośnych firm Hewlett-Packard, Sony, Sharp i Gateway, mogły w minioną środę (21 lutego) nie działać prawidłowo. Problem, wynikający z błędu w sterowniku programowym, dotyczy wybranych modeli notebooków wyprodukowanych od listopada ub.r. Przedstawiciele producenta potwierdzają, że może on dotyczyć nawet kilkudziesięciu tysięcy komputerów na całym świecie.

Sterownik modemów ESS dla systemów Windows 98 SE, 2000, NT oraz ME, a konkretnie jego moduł korzystający z kalendarza, został źle zaprogramowany. Doraźnym sposobem na ominięcie tego problemu jest cofnięcie daty systemowej przed dzień 21 lutego, a kolejnym krokiem powinna być aktualizacja sterownika. Odpowiednia poprawka dostępna jest już na stronie producenta pod adresemhttp://www.esstech.com.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Tymczasem przedstawiciele polskiego oddziału Hewlett-Packarda poinformowali, że na polskim rynku problem ten może dotyczyć jedynie notebooków serii Omnibook XE3 z systemem Windows NT lub 2000. Użytkownicy tych komputerów powinni więc cofnąć datę systemową i poczekać na aktualizację sterowników, które HP ma udostępnić na stronie już jutro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200