Blackberry Messenger dla iOS i Androida – 10 mln pobrań w dobę

W poniedziałek firma Blackberry udostępniła użytkownikom systemów Apple iOS oraz Google Android dedykowaną aplikację Blackberry Messenger (BBM), do tej pory dostępną tylko na platformie Blackberry. Program cieszy się ogromną popularnością: w ciągu pierwszych 24 godzin liczba pobrań przekroczyła 10 mln.

Dzięki aplikacji użytkownicy urządzeń z systemami Apple'a i Google'a mogą wygodnie komunikować się z innymi osobami korzystającymi z komunikatora BBM, przesyłać wiadomości, pliki multimedialne itp. Firma Blackberry szacuje, że z BBM aktywnie korzysta ok. 60 mln użytkowników każdego miesiąca. 

Komunikator Blackberry ma jednak potężną konkurencję i wraz z malejącą popularnością smartfonów firmy coraz trudniej jest mu utrzymać silną pozycję w tym segmencie rynku. Prawdopodobnie stąd pomysł na rozszerzenie dostępności aplikacji na dodatkowe platformy.

Zobacz również:

  • Ta funkcja powinna trafić do Androida lata temu

Warto dodać, że z poważnymi problemami boryka się również sama firma Blackberry – aktualnie jej władze prowadzą z kilkoma potencjalnymi inwestorami negocjacje w sprawie przejęcia całego przedsiębiorstwa lub jego wybranych części.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200