Black Hat 2006: Cisco ponownie pod lupą

Na rozpoczynającej się pod koniec lipca br. w Las Vegas konferencji Black Hat 2006, poświęconej aspektom związanym z bezpieczeństwem systemów komputerowych, przedstawionych zostanie 15 nowych exploitów i 25 narzędzi hakerskich. Uczestnicy spotkania, podobnie jak w ubiegłym roku, przyjrzą się uważnie rozwiązaniom Cisco.

O problemach sieciowego giganta podczas ubiegłorocznej konferencji Black Hat pisaliśmy m.in. w artykule "Nie mówcie o dziurach". Choć tym razem główny bohater ówczesnych wydarzeń, Michal Lynn, nie został wpisany na listę prelegentów, to organizatorzy zapowiadają, że przynajmniej dwa z piętnastu omawianych zagadnień, pozwalających ominąć zabezpieczenia informatyczne, będą poświęcone rozwiązaniom Cisco Systems. Sposoby "łamania" systemów opartych na infrastrukturze Network Admission Control będzie prezentował Ofir Arkin, dyrektor ds. technicznych firmy Insightix. Informatycy z 3Com i SecureLogix przedstawią zaś wyniki swoich badań nad stabilnością i wiarygodnością protokołu SIP (Session Initiation Protocol), wykorzystywanego w systemach Voice over IP (m.in. Cisco, Avaya).

Prelegenci Black Hat 2006 zaprezentują również trzy exploity, bazujące na linuksowym systemie Asterisk PBX (oprogramowanie do central telefonicznych). Światło dzienne ujrzą także odkrycia Davida Maynora i Jon Ellcha, pozwalające na włamywanie się do laptopów, wyposażonych w bezprzewodowe karty sieciowe (pisaliśmy o tym w artykule "Laptopy nieodporne na włamania". Uczestnicy zapoznają się ponadto ze słabymi punktami rozwiązań takich gigantów, jak Oracle czy Microsoft. Specjaliści przedstawią również 25 najnowszych narzędzi, którymi posługują się hakerzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200