Biuro nieco skromniejsze

Microsoft zrezygnował z wprowadzenie do pakietu Office 10 niektórych nowych funkcji, dotyczących pracy grupowej.

Microsoft w najnowszej wersji Office 10 zrezygnował z dwóch ważnych funkcje, które jeszcze kilka miesięcy temu eksponował. Pakiet miał zapewnić użytkownikom oprogramowania Microsoft Exchange prostą i wydajną współpracę online. Jednak opublikowana już wersja beta 2 pakietu została pozbawiona funkcji Local Web Storage Systems i Office Designer.

Office Designer to narzędzie do tworzenia nowych aplikacji, LWSS natomiast pełni rolę cache po stronie klienta w sieci. Oba narzędzia miały zostać wbudowane w Outlooka w celu sporządzania kopii danych i dokumentów na serwerze Exchange 2000. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy współpracujący online nie musieli być bez przerwy podłączeni do sieci, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla osób indywidualnych, które łączą się w sieci przez Internet i płacą za czas dostępu. W efekcie wykorzystania tych aplikacji współpraca grupowa miała przebiegać znacznie efektywniej niż poprzez przesyłanie załączników do e-maili.

Zobacz również:

Obecnie podobne funkcje ma tylko konkurencyjny pakiet - Lotus Notes. Przedstawiciel Microsoftu, Chris Baker, zapewnił, iż obie funkcje pojawią się w pakiecie Microsoftu przed końcem 2002 r.

Więcej informacji:

www.microsoft.com


TOP 200