Biuro Baan w Warszawie

Baan, dostawca internetowych aplikacji dla przedsiębiorstw, 23 października oficjalnie otworzył swoje biuro przedstawicielskie w Warszawie, którym pokieruje Aleksander Lubomirski pełniący funkcję Channel Managera.

Baan, dostawca internetowych aplikacji dla przedsiębiorstw, 23 października oficjalnie otworzył swoje biuro przedstawicielskie w Warszawie, którym pokieruje Aleksander Lubomirski pełniący funkcję Channel Managera.

Erik Seppenwolde, prezes Baan Solutions na region EMEA, zapowiedział, że jego firma chce w ciągu 3 lat znaleźć się w pierwszej trójce dostawców oprogramowania e-biznesowego dla korporacji na polskim rynku. Planowane jest zatrudnienie docelowo 25-30 pracowników w polskim oddziale.

Obecnie działa w Polsce ponad 70 instalacji systemów Baan. Wśród największych klientów na rynku polskim są: Alstom, Apator, Grupa Kęty, Indykpol i Rafako. Polskie lokalizacje produktów Baan przygotowuje Centrum Lokalizacyjne Baan na Europe Wschodnią w Krakowie (zatrudnia 16 osób), które prowadzi również serwis. Obecnie gotowe są polskie wersje oprogramowania iBaan ERP IV i V.

iBaan to zestaw aplikacji obejmujący: planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzanie kontaktami z klientem (CRM), zarządzanie łańcuchem kooperacyjnym (SCM), systemy współdziałania (collaborative private exchanges) oraz kierowanie produkcją. Oprogramowanie Baan przygotowano głównie na potrzeby przemysłu lotniczego (funkcjonuje m.in. u Boeinga), samochodowego (korzysta z niego Ferrari) i elektronicznego.

Baan ma w Polsce 8 partnerów na 3 poziomach: 1) integratorzy - Demos z Gdyni i Talex z Poznania (doradztwo, sprzedaż i wdrożenia); 2) partnerzy niszowi - DST (dostawca systemu iBaan HR do wspomagania zarządzania kadrami), Efbud (oferuje Baan Dimensions) oraz Optimus Enterprise (produkty dla sektora transportu i logistyki); 3) dostawcy rozwiązań w zakresie projektowania i wdrożeń - CiS, Info-Power i Ster-Projekt. Międzynarodowi partnerzy Baan to IBM i Atos Origin.

Baan jest jednostką Invensys Software Systems, działu spółki Invensys, oferującej systemy automatyki i sterowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200