'Biurkowe' P4 w notebookach

Najwięksi światowi producenci komputerów przenośnych rozważają montowanie w swoich notebookach procesorów Intel Pentium 4 przeznaczonych do zestawów typu desktop. Ma to, ich zdaniem, obniżyć cenę i jednocześnie podnieść wydajność urządzeń.

Najwięksi światowi producenci komputerów przenośnych rozważają montowania w swoich notebookach procesorów Intel Pentium 4 przeznaczonych do zestawów typu desktop. Ma to, ich zdaniem, obniżyć cenę i jednocześnie podnieść standard tych urządzeń. Wśród tych firm są m.in. Gateway, Compaq oraz Toshiba.

"Desktopowe" P4 mają być alternatywą dla stosunkowo drogich i mniej wydajnych mobilnych Pentium III oraz zapowiadanych mobilnych P4. Toshiba zdążyła już wprowadzić na rynek notebooka wyposażonego w procesor Pentium 4 - urządzenie takie trafiło na razie do sklepów w Japonii oraz Kanadzie.

Zobacz również:

Inną przyczyną, która może zaważyć na masowym stosowaniu "desktopowych" Pentium 4 w notebookach jest fakt, iż nowe, mobilne P4 mają być niewiele mniej energochłonne od wersji "stacjonarnych" tych układów. Z analiz producentów wynika, że klienci mając do wyboru komputer tańszy, ale wyposażony w szybszy procesor oraz droższy i nieco wolniejszy - niezależnie od czasu pracy baterii, z reguły wybiorą urządzenie wydajniejsze.