Bitcoin przekracza 47 000 dol. Najlepszy wynik od trzech miesięcy

W ostatnich dniach rynek kryptowalut odnotowuje bardzo dobre wyniki. Coraz więcej organizacji kupuje BTC (Bitcoin) jako walutę rezerwową.

Bitcoin napędza rynek krypto / Fot. Materiały własne

Bitcoin napędza rynek krypto / Fot. Materiały własne

Bitcoin (BTC) jest kupowany ostatnio po to, aby działał jako waluta rezerwowa. Do Kwon chce kupić BTC za 10 mld dol. jako rezerwę dla stablecoina UST.

Sprawdź: Program do nagrywania ekranu

Zobacz również:

Ostatnio z kolei Luna Foundation kupiła BTC o wartości 1 mld dol., również jako rezerwę.

Tego typu wiadomości sprawiają, że największa na świecie kryptowaluta wzrosła w ostatnim tygodniu o 15%. W skali miesiąca to z kolei ponad 20%. Obecnie Bitcoin wyceniany jest na ponad 47 300 dol. Pojawił się także większy apetyt na ryzyko wśród inwestorów, co pokazuje ich zainteresowanie innymi kryptowalutami (altcoiny).

W ostatnich siedmiu dniach wiele projektów odnotowało duże wzrosty, często na poziomie 20-45%.

Do Kwon chce kupować coraz więcej BTC

W ciągu ostatnich sześciu dni adres portfela BTC Luna Foundation Guard (LFG) kupił ponad 27 000 BTC o wartości ok. 1,3 mld dol. Fundacja wywiązuje się ze swojej miesięcznej obietnicy dodawania BTC jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa dla UST, który jest zdecentralizowanym stablecoinem Terra.

Do Kwon, dyrektor fundacji, potwierdził ten zakup oficjalnie w magazynie Bitcoin Magazine.

Zobacz: Lucky Patcher

Rynek kryptowalut nie lubi stagnacji. Ostatnie wydarzenia sugerowały jednak, że powinny nas czekać raczej kolejne spadki, niemniej ostatni zakup BTC doprowadził do presji zakupowej i cały sektor szybko zareagował. Niektóre kryptowaluty zapewniły wysokie zyski, szczególnie jeśli ktoś inwestuje od niedawna. To m.in. Waves (zysk 44%), Filecoin (43%) i VeChain (42%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200