Bitcoin oraz Ethereum blisko wielomiesięcznych minimów po jastrzębich minutkach Fed

Bitcoin spadł w czwartek poniżej 43.000 dolarów, osiągając wielomiesięczne minimum po tym, jak protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej USA ujawnił, że skłania się ona ku bardziej agresywnym działaniom politycznym. W rezultacie spadł apetyt inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa.

Bitcoin oraz Ethereum blisko wielomiesięcznych minimów po jastrzębich minutkach Fed

Alesia Kozik/Pexels

Najpopularniejsza z kryptowalut notowana była ostatnioostatnio na poziomie 42 700 dolarów za sztukę, spadając o dalsze 1,7%, po poprzednije stracie 5,2% w środę. Przebicie się poniżej zeszłomiesięcznego dołka na poziomie 42 000 dolarów uczyniłoby ją najsłabszą od września.

W listopadzie token osiągnął rekordowy poziom 69.000 dolarów.

Spadek „skorelowany z ruchem 'risk off' w większości tradycyjnych klas aktywów”, powiedział agencji Reuters Matt Dibb, COO dystrybutora funduszy kryptowalutowych z siedzibą w Singapurze, Stack Funds, wskazując w szczególności na spadki na Nasdaq.

Zobacz również:

Zyski na rynkach kryptowalutowych stają się bardziej zbieżne z tymi na rynkach tradycyjnych, ponieważ rośnie liczba instytucji handlujących zarówno kryptowalutami, jak i innymi aktywami.

Druga popularna kryptowaluta, Ethereum straciła w środę 5,2% i osiągnęła najniższy poziom od października, po czym odbiła się nieznacznie do 3 460 dolarów.

Analitycy kryptowalutowi obserwowali również, czy antyrządowe protesty w Kazachstanie, które początkowo zostały wywołane przez rosnące ceny paliwa, wpłyną na sieć bitcoinów. Środkowoazjatycki kraj był drugim co do wielkości na świecie ośrodkiem wydobycia bitcoinów, według brytyjskiego Cambridge Centre for Alternative Finance. Rząd Kazachstanu pod koniec ubiegłego roku zaczął rozprawiać się z niektórymi górnikami, obawiając się, że energochłonny proces zużywa zbyt dużo energii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200