Bing będzie w usłudze Office 365 pełnić rolę domyślnej wyszukiwarki

Microsoft pozwala sobie na wiele, ale tym razem chyba przesadził. Okazuje się, że kolejna wersja pakietu Office 365 dedykowanego dla przedsiębiorstw będzie przełączać automatycznie wyszukiwarkę obsługiwaną przez Google Chrome na Bing. Mało tego, mówi się iż podobnie będzie w przypadku przeglądarki Firefox.

Microsoft podał taką informację wczoraj w zamieszczonym na swoje stronie dokumencie w którym tłumaczy się, że robi wyłącznie po to aby dołączona do pakietu Office 365 usługa Microsoft Search (jest to spersonalizowany mechanizm wyszukiwania dołączany do tego pakietu) przekształcał wyszukiwarkę Bing w narzędzie pozwalające przeglądać jego firmowe pliki oraz różnego rodzaju pilne informacje. Pozostaje tylko zapytać, czy naprawdę należy to robić modyfikując tak bezpardonowo przeglądarkę zaprojektowaną przez inną firmę.

W dokumencie można przeczytać iż zmiana zostanie wdrożona już w lutym dla jak to określono „docelowych” użytkowników, którzy są zarejestrowani w kanale oferującym comiesięczne aktualizacje pakietu Office 365 (chodzi o subskrybentów kanału Monthly Channel), a po jakimś czasie trafi do pozostałych użytkowników.

Zobacz również:

  • 5G będzie katalizatorem cyfrowej zmiany
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Microsoft broni się i twierdzi, że dzięki takiemu rozwiązaniu korporacyjni użytkownicy pakietu Office 365 uzyskają dostęp do interesujących ich zasobów, takich jak pliki i dokumenty, wewnętrzne witryny i narzędzia biznesowe, wykresy oraz inne istotne dla nich informacje.

Nie jest do końca jasne w jaki sposób Microsoft zmodyfikuje przeglądarkę Chrome i czy nie spotka się to z protestami twierdzącymi, że jest to po prostu bezprawne działanie.

Mamy też dobrą wiadomość dla polskich firm. Mechanizmem takim zostaną na razie objęci wyłącznie użytkownicy zamieszkujący określone regiony, wśród których nie ma Polski. Nie oznacza to jednak, że pewnym momencie opcja taka pojawi się w usłudze Office 365 oferowanej polskim użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200