Billing za pięćset milionów

TP SA planuje wdrożenie nowego rozwiązania billingowego, które ujednolici cztery dotychczas używane przez operatora systemy. Przetarg, którego wartość szacowana jest na 0,5 mld zł, może zostać rozstrzygnięty za ok. pięć tygodni.

Przetarg dotyczący wymiany czterech funkcjonujących w TP SA systemów billingowych na jeden zostanie najprawdopodobniej rozstrzygnięty w połowie września br. Na dzień dzisiejszy sześć firm złożyło swoje oferty na wykonanie i wdrożenie takiego systemu u operatora. Według analityków z banku inwestycyjnego Schroders Salomon Smith Barney, kontrakt na system billingowy może osiągnąć wartość nawet 500 mln zł. Nowy system ma być bardziej elastyczny i sprawniej obsługiwać nowe oferty taryfowe TP SA.

Do przetargu na nowy system billingowy w TP SA stanęły: Comarch, Electronic Data Systems (EDS), Cap Gemini wraz z Lucent Technologies, Hewlett-Packard i IBM (obie we współpracy z Amdocs) oraz Prokom wraz z Sofrecom. W chwili obecnej trwa w TP SA redukcja systemów billingowych z czterech do dwóch. TP S.A. nie rozstrzygnęła jeszcze przetargu na system CRM, którego wdrożenie może kosztować ok. 80 - 100 mln zł. Według specjalistów największe szanse na kontrakt ma Sofrecom, gdyż firma należy do France Telecom.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200