BillBird.pl uruchamia system płatności internetowych WellPay

BillBird.pl SA poinformował o uruchomieniu systemu płatności internetowych WellPay. Ma on umożliwić dokonywanie zakupów w sieci bez konieczności posiadania karty kredytowej. Jak utrzymują twórcy syste...

BillBird.pl SA poinformował o uruchomieniu systemu płatności internetowych WellPay. Ma on umożliwić dokonywanie zakupów w sieci bez konieczności posiadania karty kredytowej. Jak utrzymują twórcy systemu, WellPay jest także pierwszym na polskim rynku narzędziem oferującym obsługę tzw. mikropłatności.

WellPay umożliwi to właścicielom serwisów internetowych pobieranie niewielkich opłat za dostęp do wybranych zasobów serwisu czy np. zgłoszenie przez użytkownika przedmiotu na aukcję. Dotychczas rozliczenie takich transakcji zazwyczaj nie było możliwie z przyczyn technicznych lub ekonomicznych.

Zobacz również:

  • PayPal szykuje się do walki z Apple w segmencie odroczonych płatności

WellPay opiera się na systemie tzw. elektronicznego portfela. Każdy użytkownik zamierzający skorzystać z systemu, może założyć indywidualne konto w eportfel.pl i wpłacać na nie dowolne kwoty. Z konta tego regulowane będą płatności za internetowe transakcje zawierane w serwisach sieciowych współpracujących z WellPay.

Jak utrzymują przedstawiciele BillBird.pl, w przyszłości użytkownikom WellPay zostaną zaoferowane usługi autoryzacji on-line z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200