Bill Gates ostrzega i apeluje

Bill Gates (jeden z założycieli firmy Microsoft) udzielił na początku tego miesiąca ciekawego wywiadu gazecie Financial Times. Powiedział w nim wiele gorzkich słów dotyczących pandemii koronawirusa COVID-19 i obarczył za zaistniałą sytuację rządy wszystkich krajów, które ignorują od lat głosy ekspertów ostrzegających ludzkość przed tego rodzaju zagrożeniami.

W wywiadzie – który został opublikowany przedwczoraj- Gates mówi, że według jego wiedzy pandemie tego typu będą powtarzać się cyklicznie mniej więcej co 20 lat, a ludzkość powinna być od dawna przygotowana na tego typu zdarzenia. Tak się jednak nie stało i wszyscy płacimy obecnie za tę niefrasobliwość – żeby nie powiedzieć ignorancję – bardzo wysoką cenę. Według 67-letniego amerykańskiego miliardera, pandemia podobna do tej, która panuje obecnie, jest w stanie w ciągu roku pozbawić życia nawet 30 mln osób.

Bill Gates uważa, że obecna pandemia powinna uświadomić rządom wszystkich krajów, że powinny od razu przystąpić do opracowywania planów, dzięki którym kolejne zdarzenia tego typu będzie można zdusić w zarodku. Jeśli tak się nie stanie, następne pandemie tego typu zbiorą jeszcze większe żniwo i być może zahamują wręcz rozwój cywilizacji.

Zobacz również:

  • Ciąg dalszy roszad kadrowych w IT. Tym razem Intel
  • Jaki telefon wybrał Bill Gates? Założyciel Microsoftu ceni innowacje

Trzeba powiedzieć, że Gates już wiele lat alarmował i poruszał ten temat. I tak np. w wywiadzie udzielonym w 2015 roku jednemu z serwisów ostrzegał: „Nie chciałbym siać paniki, ale moim zdaniem świat nie jest w ogóle przygotowany na pandemię”.

Mając świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą obecna pandemia, Fundacja Billa i Melindy Gates przekazała w zeszłym miesiącu kwotę 100 mln USD na badania nad szczepionką, która może powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200