Bill Gates na szczycie

Według 21. edycji dorocznej listy 400 najbogatszych Amerykanów opublikowanej przez magazyn Forbes, Bill Gates utrzymał pierwszą pozycję po raz dziesiąty z rzędu. Jego majątek to ok. 46 mld USD.

Ogółem w czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech przedstawicieli branży IT. Trzecie miejsce zajął Paul Allen, którego majątek oszacowano na 22 mld USD. Na 9. miejscu znalazł się Lawrence Joseph Ellison, prezes Oracle z wynikiem 18 mld USD. Stawkę zamyka Michael Dell z 13 miliardami dolarów.

Według autorów zestawienia najwięcej zarobili właściciele firm internetowych. Sporym awansem może się pochwalić szef Amazon.com Jeff Bezos, w zeszłym roku był na 116 miejscu listy "Forbes", w tym roku jest 32. (5,1 mld USD).

Zobacz również:

  • FCC umieściło firmę Kaspersky na czarnej liście

Jerry Yang i David Filo, założyciele Yahoo, potroili majątek. Yang z 386. przeszedł na 162 miejsce listy magazynu dzięki fortunie wartej 1,4 mld USD.

Dwa razy więcej pieniędzy mają teraz Pierre Omidyar (6,0 mld USD) i Meg Whitman 1,1 mld USD) z Ebay.

Ranking najbogatszych Amerykańow dostęony jest pod adresem:

http://www.forbes.com/2003/09/17/rich400land.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200