Bilet kolejowy z komórki

W marcu ruszył system płatności za bilety kolejowe w aplikacji Bilkom. To darmowa aplikacja na smartfony stworzona przez TK Telekom.

Dzięki niej podróżni mogą kupować bilety i planować podróże z uwzględnieniem aktualnych danych o awariach lub opóźnieniach. System wykorzystuje technologię GPS, współpracuje z mapami i jest wyposażony w wiele użytecznych funkcji.

"Płatności mobilne to przyszłość handlu i jeden z najszybciej rozwijających się kanałów sprzedaży. Prognozy mówią, że w 2014 r. miliard ludzi będzie korzystać z tej metody płatności" - mówi Tomasz Stachowicz, dyrektor projektu w TK Telekom. Proces zakupu biletu ma być wygodny i intuicyjny. Wystarczy wybrać połączenie i przejść do płatności Cardmobile.pl. System Cardmobile, na podstawie danych podanych podczas rejestracji w aplikacji Bilkom, automatycznie rozpozna, czy użytkownik ma zapisaną kartę płatniczą i poprosi jedynie o podanie kodu CVC2/CVV2 karty. Jeżeli nie wprowadził wcześniej danych karty, może dodać nową kartę, nie opuszczając aplikacji. Dzięki systemowi Cardmobile.pl transakcja składa się z maksymalnie dwóch kroków i trwa nie więcej niż 10 sekund.


TOP 200