Bilans dwuletnich rządów Streżyńskiej

Spadek cen połączeń i wzrost liczby użytkowników szerokopasmowego internetu oraz zwiększanie konkurencyjności rynku telekomunikacyjnego uznawane są za największy sukces dwuletnich rządów prezesa UKE, Anny Streżyńskiej. Nie obyło się jednak bez kontrowersyjnych pomysłów.

Działania regulatora umożliwiły wejście na rynek operatorów wirtualnych (MVNO) oraz czwartego operatora infrastrukturalnego, czyli Play. UKE umożliwiło też operatorom alternatywnym świadczenie na bazie łączy TP SA usług głosowych (WLR) i dostępu do internetu (BSA). Natomiast uwolnienie pętli lokalnej (LLU), pozwoliło operatorom dzierżawić łącza TP SA i oferować usługi niezależne od oferty Telekomunikacji - czytamy na portalu Gazeta.pl.

Szeroko dyskutowanym pomysłem prezesa UKE jest chęć podziału Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną, które Anna Streżyńska zapowiedziała na koniec 2008 r. Nie wszytskim spodobał się też ostatni pomysł Anny Streżyńskiej, która powiedziała, że UKE powinno kontrolować treści publikowane w Internecie.


TOP 200