Big Five X otworzyła biuro na Ukrainie

Big Five X to polska firma konsultingowa doradzająca na rynku usług bankowych, telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych.

Big Five X to polska firma konsultingowa doradzająca na rynku usług bankowych, telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych.

Ukrainą zainteresowane są także m.in. Matrix.pl, ABG SPIN, Techmex, BPSC, Comarch, (wchodząca w skład Grupy Asseco Poland), i Action. Działalnością biura z siedzibą w Kijowie pokieruje Sławomir Grochulski, prezes zarządu Big Five X w Polsce.

Big Five X otworzyła biuro na Ukrainie

Sławomir Grochulski, prezes zarządu Big Five X

W biurze Big Five X w Kijowie pracuje 10 osób, głównie pochodzenia ukraińskiego, polskiego i kazachskiego. W najbliższych miesiącach spółka zamierza dodatkowo zatrudnić w Kijowie kilkunastu pracowników. Być może też przejmie lokalnego partnera. oza sektorem bankowym Big Five X interesuje się także ukraińskim sektorem publicznym.

Niedawno Big Five X zakończyła wdrożenie systemu IT na potrzeby nowo tworzącej się sieci bankowości detalicznej w ukraińskim UniCredit Bank. Bank powstał od podstaw w ciągu 9 miesięcy. Polska firma doradzała w projekcie, dostarczyła także lokalny system odpowiedzialny za księgę główną i zachodni system do obsługi kart płatniczych. Stworzyła również aplikację front-end do obsługi klientów w placówkach oraz platformę integracyjną. UniCredit Bank na Ukrainie jest pierwszym bankiem, który zaoferował klientom tzw. odmiejscowienie rachunku, pozwalając na dostęp do niego w dowolnej placówce. Ponadto aplikacja zastosowana w UniCredit Bank działa przy wykorzystaniu technologii transmisji GPRS, dzięki czemu pracownicy banku mogą świadczyć usługi także poza oddziałem banku.

Big Five X została założona w 2002 r. przez byłych pracowników międzynarodowych firm konsultingowych. Kierownictwo spółki nie wyklucza pozyskania kapitału na rozwój działalności na GPW.


TOP 200