Bieg IT Warszawa 2018

Obalenie mitu o niesportowym wizerunku branży IT to główny cel Biegu IT, który już po raz dziewiąty odbył się w Warszawie.

W sobotę, 19 maja 2018, specjaliści sektora informatycznego licznie stawili się w Forcie Bema by wziąć udział w warszawskiej edycji Biegu IT. Wydarzenie zainicjowane przez firmę IT Kontrakt oraz Stowarzyszenie Pro-Run odbyło się już po raz 9. Jak mówią organizatorzy jego cel wciąż pozostaje ten sam – obalenie mitu o niesportowym wizerunku branży.

W głównej konkurencji, jaką był bieg na 10 km, wystartowało około 300 osób. Najlepszy z zawodników w kategorii mężczyzn, Krzysztof Krygier z firmy Accenture pokonał dystans w nieco ponad 37 minut, a pierwsza z pań, Agnieszka Kowalczyk (Adidas Runners Warsaw) pojawiła się na mecie 15 minut później. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal w kształcie dyskietki. Nie mniej emocji wywołał „Rzut PC-tem” – zawodnik, który cisnął sprzętem na odległość 8,25 m, pozostaje niepokonany już trzecią edycję!

Zobacz również:

Jak co roku impreza była przede wszystkim doskonałą okazją do integracji branży i spędzenia soboty w rodzinnym gronie. Dzieci tradycyjnie wzięły udział w „Biegu Bajtka” oraz po raz pierwszy w warsztatach z robotyki. Dzięki pięknej pogodzie do dyspozycji uczestników było też wiele atrakcji plenerowych.

Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich fanów biegania na przyszłoroczną edycję wydarzenia w Warszawie lub też do wzięcia udziału w edycji wrocławskiej, która odbędzie się 22 września 2018 roku.

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie Biegit.pl, a informacje statystyczne dotyczące tej imprezy pod adresem Datasport.pl.


TOP 200