Biblioteka taśmowa LTO3

Tandberg wprowadza na rynek modularną bibliotekę taśmową o nazwie StorageLibrary T128. Jest to urządzenie zawierające napędy LTO3 (o ogólnej pojemności do 102,4 TB), które zapisuje/odczytuje dane z szybkością danych do 3,5 TB/godzinę.

Biblioteka Tandberg StorageLibrary T128 ma modularną budowę i jest sprzedawana razem z oprogramowaniem do testowania rozwiązania oraz do zdalnego i lokalnego zarządzania biblioteką. Użytkownicy mają do dyspozycji do 128 gniazd na taśmy. Administrator może skonfigurować od 6 do 54 gniazd jako port Import/Export. W urządzeniu można zainstalować do 6 napędów taśmowych LTO3 SCSI lub Fibre Channel. Jest też możliwe mieszanie tych napędów.

Producent wyposażył bibliotekę w mechanizm RAS (Reliability-Availability-Serviceability), który powiadamia automatycznie administratora o wykrytych problemach technicznych i przedstawia sugestie dotyczące ich usunięcia. Użytkownicy mogą być powiadamiani o usterkach za pośrednictwem diod LED, pocztą elektroniczną, panelu kontrolnego lub poprzez funkcję zdalnego zarządzania. Powiadomienia e-mail mogą być rozsyłane do 10 użytkowników lub bezpośrednio do serwisu technicznego producenta.

Standardowa pojemność biblioteki Tandberg StorageLibrary T128 wynosi 14,4 TB bez kompresji (36 gniazd w module o wysokości 5U). Pojemność można rozszerzyć do 102,4 TB dodając dodatkowy moduł o wysokości 9U (zawierający 46 albo 92 gniazda).

Biblioteka współpracuje ze wszystkimi popularnymi oprogramowaniami do backupu i systemami operacyjnymi. Cena urządzenia Tandberg StorageLibrary T128 w wersji podstawowej (z jednym napędem LTO3 SCSI) dla użytkownika końcowego wynosi 7890 euro (bez podatku VAT).


TOP 200