Bezprzewodowy rynek ASP

Z badań IDC wynika, że popularyzacja technologii bezprzewodowych, będzie dodatkową szansą rozwoju dla usług ASP.

Szansa dla usług ASP będzie popularyzacja technologii bezprzewodowych, wynika z badania firmy International Data Corporation. IDC zapytała 361 użytkowników korzystających z ASP w USA i Europie, czy rozważają możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do usług. Ponad 60% respondentów odpowiedziało twierdząco. Bezprzewodowe korzystanie z poczty elektronicznej byłoby pożądane przez 80 % respondentów. Dużą popularnością cieszyłby się również możliwość zdalnego dostępu do aplikacji stosowanych w centrach obsługi klienta i pomocy technicznej.

Około 53 % respondentów chciałoby, żeby usługi dostępne bezprzewodowo można było integrować z dotychczas użytkowanymi systemami. 80% użytkowników woli taki zintegrowany system od działającego samodzielnie. Raport IDC wykazuje, że firmy oferujące usługi ASP, które nie mają dużego doświadczenia we wdrażaniu systemów, już obecnie powinny zacząć szukać partnerów posiadających wiedzę z zakresu integracji. Pozwoli to im na podniesienie jakości i atrakcyjności usług jakie oferują klientom korporacyjnym.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200