Bezprzewodowy ruter/punkt dostępu

D-Link zapowiedział 12 sierpnia, że wprowadzi wkrótce do swojej oferty nowe urządzenie WLAN. Jest to kieszonkowy ruter noszący nazwę AirPlus Wireless Pocket Router/AP (Access Point).

Sprzęt wspiera sieci WLAN standardów 802.11b i 802.11g, może pobierać napięcie zasilające przez port USB i można go tak skonfigurować, aby pracował w trzech trybach: jako ruter/zapora, jako punkt dostępu lub jako bezprzewodowy klient. Pełniąc rolę rutera, urządzenie wspiera następujące opcje: zapora, wewnętrzny serwer DHCP (automatyczna dystrybucja adresów IP) i sieci VPN.

Pełniąc rolę punktu dostępu, urządzenie oferuje dwa interfejsy. Jeden komunikuje się z Internetem, a drugi zapewnia do niego dostęp wielu bezprzewodowym użytkownikom, wspierając proces ich uwierzytelniania (zgodny ze standardem 802.1x) za pomocą zewnętrznego serwera Radius.

Zobacz również:

  • FCC zbada czy sieci Wi-Fi 6E mogą zakłócać pracę innych bezprzewodowych systemów łączności

Pracując w trybie bezprzewodowego klienta, użytkownik może do niego podłączyć dowolny komputer wyposażony w port Ethernet, który zachowuje się jak typowy bezprzewodowy klient i to bez potrzeby wcześniejszego instalowania dodatkowego oprogramowania czy wprowadzania zmian do konfiguracji komputera.

Urządzenie wspiera standard WPA-PSK i 64/128 bitowe szyfrowanie danych WEP. D-Link informuje, że AirPlus Wireless Pocket Router/AP pojawi się oficjalnie w jego ofercie w połowie września i będzie kosztować 99,99 USD (razem z zasilaczem, adapterem umożliwiającym zasilanie przez port USB i okablowaniem Ethernet).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200