Bezprzewodowy ruter/modem ADSL

Linksys produkuje ruter ADSL z wbudowanym punktem dostępu 802.11g. Urządzenie może z jednej strony komunikować się z Internetem przez połączenia ADSL (np. Neostradę), a z drugiej wymieniać dane z komputerami drogą bezprzewodową.

Ruter/modem ADSL/Wi-Fi nosi nazwę WAG54G i jest dostępne w dwóch wersjach: WAG54G - ADSL Annex A (przesyłanie danych przez analogową linię telefoniczną) i WAG54G-E1 - ADSL Annex B (przesyłanie danych przez linię cyfrową ISDN).

Bezprzewodowy ruter/modem ADSL
Urządzenie może obsługiwać dowolną usługę ADSL dostępną w Polsce (może to być np. Neostrada, Dialnet DSL czy Net24) i nadaje się dobrze do stosowania w firmach eksploatujących większą liczbę pecetów. Dane są wymieniane z komputerami bezprzewodowo przez wbudowany punkt dostępu Wi-Fi, pracujący zgodnie ze standardem 802.11g (przepływność 54 Mb/s; praca w paśmie 2,4GHz). Dane można też wymieniać przez okablowanie miedziane, wykorzystując wbudowany przełącznik Fast Ethernet.

Zobacz również:

Urządzenie chroni sieć przed włamaniami (zawiera zaporę) i szyfruje dane w warstwie sprzętowej zgodnie z DES/3DES. Użytkownik może budować bezpieczne połączenia VPN i wykorzystywać je np. do łączenia się z innymi oddziałami firmy.

Produkt ma w swojej ofercie konsorcjum FEN (autoryzowany dystrybutor sprzętu sieciowego Linksys w Polsce). FEN uruchomił promocję ruterów i do końca lipca, do każdego sprzedanego egzemplarza dodawana jest w prezencie karta PCMCIA WLAN pracująca w standardzie G!

Więcej informacji oraz lista rekomendowanych sprzedawców na stroniehttp://www.fen.pl/index.php?act=1&id=777&subcat=32 .


TOP 200