Bezprzewodowy most Alvarion

Veracomp poszerzył ofertę o system transmisji bezprzewodowej (ang. wireless bridging system) pod nazwą BreezeNET DS.5800 firmy Alvarion, producenta rozwiązań do szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego BWA (Broadband Wireless Access).

Veracomp poszerzył ofertę o system transmisji bezprzewodowej (ang. wireless bridging system) pod nazwą BreezeNET DS.5800 firmy Alvarion, producenta rozwiązań do szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego BWA (Broadband Wireless Access).

Nowy system działa w paśmie 5,8 GHz. Operatorom umożliwia tworzenie bezprzewodowych połączeń internetowych typu backhaul. Przedsiębiorstwom - zbudowanie rozległych sieci kampusowych w konfiguracjach “punkt-punkt” oraz “punkt-wielopunkt”. Ponadto, pozwala uniknąć zakłóceń ze strony systemów pracujących w paśmie 2,4 GHz, takich jak sieci WiFi. Może być także wykorzystany w celu zwiększenia pojemności i skalowania istniejących sieci.

„Pasmo 5.8 GHz, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 września 2001 roku w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości, przeznaczone będzie do wykorzystania bez konieczności uzyskiwania pozwolenia radiowego, przez urządzenia radiowe stosowane w przemyśle, nauce i medycynie (ISM - Industry, Science, Medicine). Uwolnienie pasma jest przewidywane do końca 2002 roku” – mówi Krzysztof Grindel, menedżer produktów Alvarion w .

“Dodatkowym atutem rozwiązań jest również niezależność od istniejącej infrastruktury kablowej, co przy braku uwolnienia pętli lokalnej w polskich warunkach ma niebagatelne znaczenie. Przedsiębiorca/dostawca usług internetowych nie jest ograniczony brakiem fizycznych łączy, nie musi ponosić też kosztów ich dzierżawy lub układania nowych przebiegów kablowych, znikają także problemy z uzyskaniem zgody na ich przeprowadzenie np. w obrębie zabytkowej części miasta. Kolejnymi zaletami rozwiązania są: krótki czas potrzebny na instalację urządzeń, łatwość rozbudowy i zmiany topologii sieci”.

BreezeNet DS.5800 może pracować w jednym z 14 kanałów (4 nie pokrywające się) w zakresie 5.725 GHz – 5.850 GHz. W skład zestawu wchodzi stacja bazowa BU-DS.5800 z interfejsem IEEE 802.3 (Ethernet) , która obsługuje maksymalnie 128 zdalnych jednostek abonenckich oraz most abonencki RB-DS.5800 mogący obsłużyć do 1024 MAC adresów po stronie LAN. BreezeNEt DS.5800 może współpracować z antenami o różnym zysku energetycznym i szerokości rozchodzenia się wiązki fal radiowych.

System jest wyposażony w funkcję pełnej diagnostyki z sygnalizacją przez diody LED oraz we wskaźnik mocy odbieranego sygnału (z 10 diodami), który ułatwia optymalne ustawienie anteny. DS.5800 może być zarządzany lokalnie lub zdalnie przy użyciu protokołu SNMP. Dołączone oprogramowanie zawiera funkcje umożliwiające konfigurowanie i aktualizację oprogramowania lokalnie lub zdalnie, również grup urządzeń. Transmisja odbywa się z maksymalną przepustowością 11 Mb/s, dane szyfrowane są algorytmem RC4. BreezeNET DS.5800 objęty jest 12-miesięczną gwarancją. Jego cena nie została jeszcze ustalona.


TOP 200